KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12498246

nr 1249 8246

Hodaka Yoshida

(1926-1995), Japan

Träsnitt, Signerad, daterad 1959, numrerad 36/50. Motivet: 50x28 cm

Hodaka Yoshida, Japansk bildkonstnär född 1926, död 1995.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 22 april 2019
kl 20:11:38

22/4 18:55:24 1      Vinnande bud

Hodaka Yoshida

Läs mer om Hodaka Yoshida