KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 12498246
nr 1249 8246
Hodaka Yoshida
(1926-1995), Japan
Träsnitt, Signerad, daterad 1959, numrerad 36/50. Motivet: 50x28 cm
Hodaka Yoshida, Japansk bildkonstnär född 1926, död 1995.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 22 april 2019
kl 20:11:38
22/4 18:55:24
Hodaka Yoshida
Läs mer om Hodaka Yoshida